İsteyen kendi elektriğini üretecek..

Gönderen:

Bu Yönetmelik, elektrik piyasasında; yalnızca kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıylakojenerasyon tesisi kuran gerçek ve tüzel kişilerden lisans alma ve şirket kurma yükümlülüğünden muaf tutulacaklara ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücü azami beş yüz kilovatlık üretim tesisi ile mikro kojenerasyon tesisi kuran gerçek ve tüzel kişilerden lisans alma ve şirket kurma yükümlülüğünden muaf tutulanlara uygulanacak usul ve esaslar ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücü azami beş yüz kilovatlık üretim tesisi ve mikrokojenerasyon tesisi kuran tüzel kişilerin ihtiyaçlarının üzerinde ürettikleri elektrik enerjisinin sisteme verilmesi halinde uygulanacak teknik ve mali usul ve esasları kapsıyor.

Devamını Oku →
0

Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından açıklandı…

Gönderen:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün:
”Belge ile enerji verimliliğine sahip elektrik motorların, klimaların, buzdolaplarının, ısı pompalarının ve benzeri ürünlerin kullanımının özendirilmesine ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yürütülecek”

”Sensör, mikrodalga tüp ve özel yarı iletkenler gibi stratejik bileşenlerin ülkemizde üretilmesi ve Ar-Ge çalışmaları teşvik edilecektir. Bu konuda, kamu kurumlarının aydınlatılmasında led aydınlatmaların zorunlu hale getirilmesi gibi çalışmalar yapacağız.”

”Ülkemizdeki klimalar, hava sensörlü olsa, yıllık 700 milyon liraya yakın bir tasarruf sağlamak mümkün olacak. Son 5 yıllık klima üretimini düşündüğümüzde, ...

Devamını Oku →
0

2M KABLO A.Ş., Hi-Fi kullanıcılarına Özel

Gönderen:

Ülkemiz ve dünya Hi-Fi kullanıcıları için güzel bir haber daha…

Lookab®, Hi-Fi sistem kullanıcıları için, iki yeni High-End Power Cord (Güç Kablosu) ürünü satışa sundu!

2M KABLO A.Ş., Lookab® markalı ürün gamına Hi-Fi müzik sistemleri için ürettiği, High-End kalitesindeki iki yeni ürünü olan Power Cord ‘ları ekledi.

1993 yılından beri Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesine, üst düzey ve spesifik kablo üretimi yapan ve konusunda uzman olan 2M KABLO, ülkemizdeki High-End sistem kullanıcılarının yoğun ilgi ve talepleri doğrultusunda geliştirdiği, Lookab® markası altında en ...

Devamını Oku →
0

SELENİUM TWİNS”İN KABLOLARI TÜRK PRYSMIAN`DAN!..

Gönderen:

Kablo sektöründe lider olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş., enerji kabloları endüstrisindeki deneyimleriyle birçok projeye katkıda bulunuyor. Bunların arasında, yakın zamanda önemli bir ödül alan Selenium Twins projesi de yer alıyor. Türk Prysmian CEO`su Francesco Fanciulli konuyla ilgili olarak “Türk Prysmian olarak, kablolarını verdiğimiz bir projenin uluslararası bir yarışmada ödül alması bizi gururlandırdı. Kullanılan yapı malzemeleri kalitesiyle alınan bu ödülde, verdiğimiz kablolar ile önemli bir paya sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Selenium Twins projesinde Afumex™ kablolar kullanıldı. Mudanya’daki fabrikamızda üretilen kabloların ...

Devamını Oku →
0

Yangına Dayanıklı ve Halojensiz Kablolar (Hes Flaret)

Gönderen:

İnsan hayatı paha biçilemez ve asla telafi edilemez bir değerdir. Bu sebeple onu tehdit eden en ufak riski dahi ortadan kaldırarak ona güvenli bir ortam sağlamak özellikle günümüzde çok önemlidir. Bu bağlamda kablo kullanıcılarına da önemli bir görev düşmektedir: İnsan sağlığını ve hayatını oluşabilecek bir yangın durumunda tehdit etmeyen kablolar kullanmak. Bu kablolar kendisi yanıcı olmadığı gibi yangının ilerlemesine de engel olan, yanması durumunda ortama aşırı miktarda duman vermeyen ve dumanında insanı zehirleyen halojen tabir edilen elementlerden içermeyen kablolar olmalıdır. ...

Devamını Oku →
0

KABLO VE İLETKEN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 15. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI 09.03.2015 TARİHİNDE YAPILDI.

Gönderen:

Sayın Üyemiz,
Derneğimiz 15. Olağan Genel Kurulu, 09.03.2015 tarihinde İstanbul, Kalamış Develi Tesislerinde üyelerimizin çoğunluğunun katılımı ile yapılmıştır.
Genel Kurul’da, üyelerimize 2014 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sunulmuş, sektörümüzün sorunları paylaşılmış, gelecek dönem faaliyetlerine ilişkin öneriler değerlendirilerek,  2015 yılı bütçesi onaylanmıştır. Üst üste iki seçim dönemi ile sınırlı olan yönetim kurulu başkanı görev süresinin, üç döneme çıkarılması önerisiyle tüzük değişikliği gerçekleşmiştir.
Dostluk ortamında gerçekleşen Genel Kurulumuz, toplantı sırasında birlikte oluşturduğu yönetim ve denetim kurulu listesini oybirliği ile kabul etmiştir.
Genel ...

Devamını Oku →
0

Türk Kablo Sektörü”nün Amerika ziyareti.

Gönderen:

Ekonomi bakanlığı destekli uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi projesi kapsamında Türk kablo sektörü üreticileri Mehmet Kavaklıoğlu ile birlikte Amerika’ya gittiler. Oldukça başarılı geçen ziyaret ve
Kablo sektörünün Amerika pazarı için orada olması konusunda Dernek başkanımız Mehmet Kavaklıoğlu Amerika”nın en önemli finans ve ekonomi kanalı olan Bloomberg tv ye konuk oldu ve röportaj verdi.

.

Röportaja ait link aşağıda sunulmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Kablo ve İletken Sanayicileri Derneği

 

Devamını Oku →
0
2 Sayfa 1 12