Kablo sektöründe lider olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş., enerji kabloları endüstrisindeki deneyimleriyle birçok projeye katkıda bulunuyor. Bunların arasında, yakın zamanda önemli bir ödül alan Selenium Twins projesi de yer alıyor. Türk Prysmian CEO`su Francesco Fanciulli konuyla ilgili olarak “Türk Prysmian olarak, kablolarını verdiğimiz bir projenin uluslararası bir yarışmada ödül alması bizi gururlandırdı. Kullanılan yapı malzemeleri kalitesiyle alınan bu ödülde, verdiğimiz kablolar ile önemli bir paya sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Selenium Twins projesinde Afumex™ kablolar kullanıldı. Mudanya’daki fabrikamızda üretilen kabloların toplam uzunluğu 250 km’den fazla.“dedi.

Bugün Kanyon AVM (İstanbul), santralistanbul, Mardan Palace Hotel (Antalya), Dubai Metrosu ve Mekke Saat Kulesi gibi birçok ünlü mimari yapının, kamu altyapısının ve milyonlarca evin yangın güvenliği, Prysmian’ın Afumex™ kabloları ile sağlanmaktadır.

AFUMEX™ kablolar; Prysmian Grubu’nun, yıllardır rekabetçi, yangına dirençli ve düşük yangın riskli kabloların tasarımı ve üretimi konularında gerçekleştirdiği Araştırma&Geliştirme faaliyetlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. AFUMEX™ kablolar, yangın durumunda daha az duman ve zararlı madde salımları dolayısıyla eko dostu bakış açısından da bir iyileşmeyi temsil etmektedir.

“En Değerli Varlıklarınız için Daha Güvenli Kablolar“ AFUMEX™ kablolar ve yangın güvenliği hakkında daha detaylı bilgi için ise www.prysmian.com.tr/yangingüvenligi adresini ziyaret edebilirsiniz.